Czy opłaca się zrobić panele słoneczne? - Fotowoltaika

panele słoneczne łódź

Jak dobrać kolektory i instalacje fotowoltaiczne.

Coraz więcej osób już na etapie budowy domu decyduje się na zastosowanie systemów wykorzystujących energię słoneczną do ogrzewania budynku lub wody użytkowej. Fotowoltaika i kolektory słoneczne to obecnie najbard

Czy opłaca się zrobić panele słoneczne? - Fotowoltaika panele słoneczne łódź
ziej popularne sposoby na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Oby dwa systemy są w pełni przyjazne środowisku, nie emitują zanieczyszczeń a przede wszystkim są opłacalne, ponieważ energia odnawialna jest darmowa. Kolektory słoneczne przeznaczone są głównie do podgrzewania wody użytkowej. Firmy instalujące kolektory w domach jednorodzinnych biorą pod uwagę ilość mieszkańców i ilość zużytej ciepłej wody w ciągu dnia. Najbardziej popularnym rozwiązaniem są pakiety składające się z 2 lub 3 kolektorów, a cena wraz z montażem wynosi około 7 tys. zł. Inaczej jest w przypadku paneli fotowoltaicznych, które zamieniają energię słoneczną w energię elektryczną i są zalecane dla gospodarstw domowych, w których występuje duże zużycie prądu. Każdy zainteresowany powinien przekalkulować sobie, na podstawie własnych rachunków za prąd, ilość energii elektrycznej, którą chce wyprodukować w ciągu roku. Standardowe zestawy dla domu jednorodzinnego posiadają moc 2 kW, a koszt takiego rozwiązania to około 12 tys. zł.


Fotowoltaika

Fotowoltaika jest rozumiana jako bezpośrednia konwersja energii świetlnej, głównie ze światła słonecznego, na energię elektryczną za pomocą ogniw słonecznych. Jest używany w podróżach kosmicznych od 1958 r., A później był również używany do zasilania poszczególnych urządzeń elektrycznych, takich jak kalkulatory kieszonkowe czy automaty parkingowe. Obecnie wytwarzanie energii podłączonej do sieci na powierzchniach dachowych i jako system otwartej przestrzeni jest zdecydowanie najważniejszym obszarem zastosowań zastępujących konwencjonalne elektrownie. Energia odnawialna jest wytwarzana przez takie urządzenia jak kolektory słoneczne, zamieniające energię słoneczną na elektryczną. Efekt fotoelektryczny ogniw słonecznych jest wykorzystywany do konwersji energii, które z kolei są połączone z tak zwanymi modułami słonecznymi. Wytworzoną energię elektryczną można wykorzystać bezpośrednio, wprowadzić do sieci energetycznej lub zmagazynować w akumulatorach. Przed podaniem do sieci prądu przemiennego generowane napięcie DC jest przetwarzane przez falownik. System modułów słonecznych i innych komponentów (falownik, linia energetyczna) nazywany jest systemem fotowoltaicznym.


Fotowoltaika coraz popularniejsza

Ekologia jest w ostatnim czasie odmieniana przez niemalże wszystkie przypadki. Taki trend wydaje się być zresztą bardzo pozytywny, gdyż jak podkreślają sami eksperci koniecznie musimy podjąć jakieś działania, by zadbać o klimat. Między innymi z tego właśnie powodu prawdziwy rozkwit przeżywa fotowoltaika i to co się z nią wiąże. Coś co jeszcze kilka lat temu było domeną wyłącznie osób najbogatszych, dzisiaj staje się już niemalże codziennością. W wielu polskich domach możemy już zatem obserwować zamontowane kolektory słoneczne. Ich właściciele doskonale zdają sobie bowiem sprawę z tego, że inwestycja w odnawialne źródła energii jest nie tylko ekologiczna, lecz również opłacalna. Nie sposób przecież ukryć, że odnawialne źródła energii pozwalają zaoszczędzić sporo środków finansowych. Śmiało można zatem powiedzieć, że tego typu inwestycja bardzo szybko się zwróci. Oczywiście istotne jest to, aby znaleźć fachowego wykonawcę. Nie każda firma będzie potrafiła w sposób właściwy zamontować kolektory słoneczne. Dodatkowo dzięki specjalistycznemu podejściu, pracownicy firmy fotowoltaicznej doradzą klientowi najlepsze rozwiązanie. Energia odnawialna to więc nasza przyszłość!


Dodatkowo pomaga ograniczyć produkcję smogu

Ceny prądu mogą często przyprawić nas o zawrót głowy. Dlatego też, wiele osób podczas budowy lub modernizacji budynku bierze pod uwagę alternatywne źródła energii. Energia odnawialna pozyskiwana ze słońca jest przyjazna środowisku i darmowa. Dodatkowo pomaga ograniczyć produkcję smogu. Obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem na rynku jest fotowoltaika oraz kolektory słoneczne. Czym różnią się te dwa sposoby wykorzystania energii słonecznej? Dzięki panelom słonecznym pozyskujemy energię elektryczną, czyli prąd stały, natomiast kolektory słoneczne zmieniają promieniowanie w ciepło. Jeśli interesuje nas tylko podgrzanie wody najlepszym rozwiązaniem będą kolektory słoneczne. Zastosowanie takiego rozwiązanie pozwoli właścicielom kotłów na paliwa stałe cieszyć się ciepłą wodą poza sezonem grzewczym. Panele fotowoltaiczne polecane są dla gospodarstw domowych w których występuje duże zużycie energii elektrycznej oraz w sytuacjach gdzie, jako główne źródło ciepła do ogrzewania budynku zastosowano pompę ciepła. Zarówno kolektory słoneczne jak i panele fotowoltaiczne montowane są na dachu oraz są bardzo podobne do siebie.



© 2019 http://fotowoltaika.inkubator.katowice.pl/